IMG_0540 — kopia

Lek. Wet. Sebastian Słodki

Pracuję jako lekarz weterynarii od 2004 roku.  Pracę podjąłem zaraz po ukończeniu studiów weterynaryjnych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie z wyróżnieniem. Od początku swojej pracy zawodowej zająłem się leczeniem małych zwierząt w tym głownie psów i kotów pracując w całodobowej Klinice dla zwierząt Centrum w Bydgoszczy. W 2009 roku ukończyłem studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów. Szczególnie specjalizuję się w kardiologii i okulistyce weterynaryjnej, z których to dziedzin stale pogłębiam swoją wiedzę i doświadczenie współpracując z takimi specjalistami jak Lekarze Weterynarii Jacek Garncarz i Rafał Niziołek.

Kilka lat temu zainteresowałem się rehabilitacją weterynaryjną. W roku 2011 otworzyłem Gabinet Rehabilitacyjny dla zwierząt, w którym rozpoczęliśmy przygodę z rehabilitacją pomagając w odzyskaniu zdrowia zwierzętom starszym jak i młodym po różnego rodzaju wypadkach.

Aktualnie świadczymy bardzo szeroki zakres usług rehabilitacyjnych oraz lekarsko – weterynaryjnych, w tym diagnostyki obrazowej, laboratoryjnej i chirurgii.

Z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem oddaje się pracy zawodowej, a leczenie i niesienie pomocy zwierzętom traktuje, jako największą pasję. Zostało to docenione przez moich pacjentów, którzy w roku 2015 i 2016 wybrali mnie weterynarzem roku w plebiscycie Ekspresu Bydgoskiego, za co bardzo dziękuję.

Każdy wyleczony zwierzak to wiatr w moje żagle, a każda porażka to bolesna szkoła zawodu, z której zawsze wyciągam wnioski. Pacjentów staram się leczyć tak abym zarówno sobie jak  i opiekunowi mógł powiedzieć, że zrobiłem wszystko, co było można.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwym mężem oraz ojcem dwójki synów. Interesuje się podróżami oraz sportami wodnymi szczególnie windsurfingiem. Trzecią miłością mojego życia jest Afryka, gdzie miałem przyjemność spotkać goryle.