52673018_356619934941762_6820525988670078976_n

lek. wet. inż. zoot. Karolina Kijek

W 2013 roku ukończyłam dwa kierunki studiów na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie, z tytułem lekarza weterynarii i inżyniera zootechniki.

Praktyki odbywałam w bydgoskich lecznicach (Lecznica „Wyżyny”, Klinika „Centrum”) oraz w Warszawie (klinika „Elwet”). W ramach wolontariatu weterynaryjnego wyjeżdżałam do Republiki Południowej Afryki (Provet Wildlife Services, Lionsrock) i na Ukrainę (z organizacją Four Paws). Po ukończeniu studiów odbyłam 6 miesięczny staż w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy. Pracę jako samodzielny lekarz weterynarii podjęłam zaraz po jego ukończeniu. W 2016 rozpoczęłam studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów. W 2018 roku otrzymałam dyplom ustawicznego kształcenia lekarzy weterynarii – przyznawany lekarzom nieustającym w poszerzaniu swojej wiedzy. W 2019 roku ukończyłam studia specjalizacyjne i uzyskałam tytuł Specjalisty Chorób Psów i Kotów.

Interesuję się szczególnie medycyną kotów i wszystkim co się z tym wiąże. Zaczynając od kociej natury, potrzeb, przez profilaktykę chorób i ich leczenie. Wraz z właścicielami przeżywam zarówno dobre, jak i złe chwile w życiu ich pupila. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i staram się zapewnić jak najbardziej przyjazne warunki podczas wizyty w lecznicy.

Od 2010 roku jestem właścicielem Hodowli Kotów Tajskich Viosna*PL. Na co dzień towarzyszy mi w domu pięć kotów – Whisper, Elmirka, Helenka, Dziabączek i Cody. Prowadzę również stronę internetową o tematyce kocio – weterynaryjnej. W wolnych chwilach podróżuję, co w pewnym stopniu zawsze wiąże się również z kotami, które potrafią mnie znaleźć nawet na drugim końcu świata.