20200707_161012-e1594137011796

lek. wet. Sebastian Słodki

Pracuję jako lekarz weterynarii od 2004 roku. Pracę zawodową podjąłem zaraz po ukończeniu studiów weterynaryjnych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, które to ukończyłem z wyróżnieniem. Od początku swojej pracy zawodowej zająłem się leczeniem małych zwierząt w tym głownie psów i kotów pracując wiele lat w całodobowej Klinice dla zwierząt „ Centrum” w Bydgoszczy. W 2009 roku ukończyłem studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, a w 2018 studia specjalizacyjne z radiologii zwierząt. Szczególnie specjalizuję się w kardiologii i okulistyce weterynaryjnej, z których to dziedzin stale pogłębiam swoją wiedzę i doświadczenie biorąc udział w konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą.

Od 2017 roku pracuję dodatkowo na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym W Bydgoszczy na wydziale Hodowli i Bioinżynierii Zwierząt jako pracownik naukowy i wykładowca na kierunku zoofizjoterapia. Tam też kończę pracę doktorską z dziedziny fizjoterapii psów a dotyczącą procesów starzenia się mięśni u psów. Od 2018 roku jestem członkiem Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów i współorganizatorem corocznych konferencji „Zoofizjoterapia w Praktyce „. W 2019 roku ukończyłem roczną międzynarodową szkołę osteopatii ISOA we Wrocławiu z zakresu osteopatii psów i kotów .

Kilka lat temu zainteresowałem się rehabilitacją weterynaryjną. W roku 2011 otworzyłem Gabinet Rehabilitacyjny dla zwierząt, w którym rozpoczęliśmy przygodę z rehabilitacją pomagając w odzyskaniu zdrowia zwierzętom starszym jak i młodym po różnego rodzaju urazach i zabiegach operacyjnych.

Aktualnie nasza przychodnia świadczy bardzo szeroki zakres usług rehabilitacyjnych oraz pełen lekarsko – weterynaryjnych, w tym, interny , diagnostyki obrazowej, laboratoryjnej i chirurgii. W związku z tym zmieniliśmy też nazwę na Przychodnia Weterynaryjna „SweetWet”.

Z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem oddaje się pracy zawodowej, a leczenie i niesienie pomocy zwierzętom traktuje, jako największą pasję. Zostało to docenione przez moich pacjentów, którzy w roku 2015 i 2016 wybrali mnie weterynarzem roku w plebiscycie Ekspresu Bydgoskiego, za co bardzo dziękuję.

Każdy wyleczony zwierzak to wiatr w moje żagle, a każda porażka to bolesna szkoła zawodu, z której zawsze wyciągam wnioski. Pacjentów staram się leczyć tak abym zarówno sobie jak i opiekunowi mógł powiedzieć, że zrobiłem wszystko, co było można.

W życiu prywatnym jestem szczęśliwym mężem oraz ojcem dwójki synów. Interesuje się podróżami oraz sportami wodnymi szczególnie windsurfingiem. Trzecią miłością mojego życia jest Afryka, gdzie miałem przyjemność spotkać goryle we mgle lasów tropikalnych….